Print

Een modernistisch meesterwerk van Paul Neefs in Rijkevorsel

Architect Paul Neefs vormde het ongewone perceel van schrijver Leo Pleysier en vrouw Helena Dries om tot een radicaal staaltje moderne architectuur. De woning, met haar witte gevel en speelse volumes, riep in de jaren 70 flink wat reacties op.

De woning werd ontworpen om perfect aan te sluiten bij het leven van de bewoners – en dat voel je tot in de kleinste details. Ondanks de compacte oppervlakte voelt het interieur verrassend ruim aan, met overvloedig daglicht en slimme doorkijkjes die de ruimte laten ademen. Architect Paul Neefs, een vertegenwoordiger van de Turnhoutse School, had een duidelijke visie: hij ontwierp huizen die leefbaar, licht en logisch waren. In de woning Pleysier-Dries komt zijn stijl perfect tot uiting: eenvoudig en functioneel, maar met een sterke ruimtelijke beleving. 
Je krijgt de unieke kans om dit bijzondere huis van binnen te ontdekken. De eigenaars verwelkomen je graag, samen met een gids van Erfgoed Noorderkempen.

Bron: UiTinVlaanderen.be

Locatie
Woning Pleysier-Dries
Sint-Lenaartsesteenweg 33
2310 Rijkevorsel
Datum
14/09/2025
14/09/2025
14/09/2025
14/09/2025
14/09/2025
14/09/2025
14/09/2025
Uren
-
-
-
-
-
-
-
Georganiseerd door

Erfgoed Noorderkempen

Prijs
gratis
Prijs beschrijving

Basistarief: 0 euro

Leeftijd
-
Contactpersoon
Telefoonnummer
014/44.33.62
Locatie
Erfgoed Noorderkempen
Druivenstraat 18
2300 Turnhout
BE