Herdenking van de bevrijding
Zondag 20 september 2026
Eind september 1944, na meer dan 4,5 jaar nazibezetting, werden onze Kempense kanalen door de Duitse Wehrmacht gebruikt als verdedigingslinie. Tijdens de nacht van 24 op 25 september 1944 stak de Britse 146ste Infanterie Brigade van de 49ste Infanterie Divisie, de Polar Bears, echter het kanaal over bij Sas 1 en brak door de vijandelijke posities. Alle andere pogingen faalden, bij Sint-Jozef Rijkevorsel draaide het uit op een succes.
De vzw Spearhead en het lokaal bestuur houden eraan om in september deze gebeurtenis te herdenken. Op zondag 20 september om 11.00 uur ben je welkom om deel te nemen aan de ceremonie aan het Plumbridgemonument ter hoogte van het sas in Sint-Jozef Rijkevorsel. Naar jaarlijkse traditie zullen er, als het weer het toelaat, enkele historische vliegtuigen overvliegen tijdens de ceremonie.
Een gedeelte van het jaagpad, tussen Stevennekens en Oude Merksplassebaan, wordt afgesloten van 9.00 tot 13.30 uur. Het verkeer op het jaagpad dient een kleine omleiding te volgen.
Meer info
03 340 00 12
secretariaat@rijkevorsel.be
